Sadece Depremzede İstihdamı – SDİ

Bu sayfa “SDİ whatsapp grubu” üyelerimizi bilgilendirmek içindir.

Grubumuza sadece katkı sağlayablecek kişilerin dahil olmasını rica ediyoruz. Sayı çokluğundan daha önemlisi değer üretmektir.

Öncelikle İnsan Kaynakları yöneticileri olmak üzere istihdam gerçekleştirebilecek şirket yöneticilerinin olduğu, aşağıdaki konularda duyarlı ve değer üretebilecek arkadaşlarımızın olduğu bir grup olmasını hedefliyoruz.

1- İş arayan depremzedelerin istihdamına vesile olmaya gayret ediyoruz.

CV paylaştığınızda; kişinin Ad-Soyadını ve görevini-mesleğini  de yazmanızı rica ederiz.
Kişi ile ilgili belirtmek istediğiniz özel bir bilgi varsa belirtiniz lütfen.
İş arayan kişinin çalışmak istediği şehirleri de belirtmek sürecin verimini çok etkileyecektir. Aynı şekilde, uzaktan, yerinde ya da hibrit çalışma/çalıştırma tercihlerinin de taraflarca belirtilemesi iletişim trafiğini azaltacak ve daha etkin-verimli sonuçlar elde edilecektir.

Duyurularımızın nitelikli olması grubumuzun da kalitesini belirleyen bir unsurdur. Kendimize iş arıyor olma hassasiyetiyle düzgün duyuru yazalım. Size düzgün gelmemiş olan duyurular olsa bile lütfen siz daha anlaşılabilir şekilde düzenleyerek grubumuza gönderiniz, emek harcayınız.

Bilgilerin doğruluğundan ve güncelliğinden olabildiğince emin olunuz.

2- İK’cıların iş arayanlara koçluk yapması.
İş değiştirmek, taşınmak isteyenler, iş hayatı konusunda ne yapmak istediğini bil(e)meyen, rehberliğe ihtiyacı olan çok insan olacaktır.

3- İşverenlerin – Kurumların da depremzede çalışanlar bulmak maksadıyla grupta duyuru-ilan yayınlamak.
İlanlarımızın da olabildiğince açıklayıcı olmasını; görev ve profil tanımını net yapmanızı rica ediyoruz.
Mümkünse ve varsa başka mecralarda yayınladığınız ilanın linkini paylaşıp altına da yine aradığınız pozisyonun adını belirtirsiniz.

4- Depremzedelere istihdam – iş dünyası- konusunda faydası olacak farklı faaliyetler bilgi ve tecrübeleri paylaşmak, müzakere etmek, bu bağlamda webinarlar düzenlemek.

Dikkat Edeceğimiz Başlıklar

– Grubun esas maksadı olan depremzede istihdamı konusu dışında; farklı istihdam duyuruları, cuma, bayram vs. mesajları gibi bir paylaşım yapılmamasını özellikle rica ediyoruz.

– Yayınladığınız CV’lerin hemen altına CV – İş arayan kişinin ad-soyadını ve mesleğini -ne iş aradığını- yazınız lütfen.

– Ayrıca, her bir duyurunun altına;
Bu duyurunun zamanı 21.02.2023 – 17:55 şeklinde belirtiniz zira haftalar sonra bile aynı duyuru yönlendirmeleriyle farklı grupları da boşuna meşgul etmiş olmasın.

Örnek Mesaj Formatı

Paylaştığınız resim-video-pdf vs. dosyaların altına, bunların içeriği hakkında kısa bir bilgi, varsa görüşünüz ve mümkünse gönderme maksadınızı yazın. Yani üyeler daha açmdan önce fikir sahibi olsun ki ilgisinin olmadığı doyaları da boşuna açmış olmasın.

– Bire bir kişilerle haberleşme durumu oluşur oluşmaz, yani grupta herkesi ilgilendirmeyen bir yere geldiğinde grupta yazmak yerine doğrudan birebir yazışmaya geçiniz.

 *Hafta içi 8:30 – 20:30 saatleri dışında gönderim yapmayalım.

– Cumartesi-Pazar ve tatil günleri de çok gerekmedikçe paylaşım yapmamaya özen gösterelim.
Göndermek durumundaysak 10:00 – 19:00 saatleri arası gönderelim.

– BÜYÜK HARFLERLE mesaj yazmayalım.

– Gruba katıldığınızda kendinizi bir kaç cümle mevcut grup üyelerine kendinizi tanıtmanız da güzel olacaktır.
– Grubumuzdaki tüm kişilerin telefonunda isminiz kayıtlı olmadığı için mesajlarınızın içinde ya da sonuna Ad-Soyad, Görevinizi ve Şirketinizin ismini de zaman zaman belirtebilirsiniz.

Grup üyelerinin bir birlerinin profillerini görebilmeleri için Linkedin’de de dışa kapalı bir SDİ grubu da oluşturuldu. Bu grupta iletişim olmayacaktır, tüm iletişim whatsapp grubu üzerindedir. Aşağıdaki adrese girip siz de Linkedin’deki gruba da dahil olabilirsiniz.

http://www.linkedin.com/groups/9309293/

– GRUBUMUZA YENİ KATILAN BİR KİŞİYE MEVCUT ÜYELERDEN EN FAZLA HERHANGİ 1 KİŞİNİN “hoş geldin” MESAJI YETERLİ OLACAKTIR.
“Hoş geldin” denildiğinde sizin de kendi tarzınıza uygun bir şekilde “hoş bulduk” mesajı ile mukabele etmeniz güzel olacaktır.

– Geriye dönük aramalarda da kayıtlara kolay erişmek için kısa, basit, net, tanımlayıcı ifadelerle paylaşım yapalım.

Grubumuzda elde edilecek faydayı artırma konusunda görüş, önerileri ve katkılarınız çok değerlidir.

Gruba üye olmak isterseniz ve/veya grupta olmasında fayda olduğunu düşündüğünüz, önereceğiniz kişiler olursa bu linki gönderebilirsiniz.

https://chat.whatsapp.com/JaRBm5CK4TEBfwoUS1SzmU

Genel whatsAPP kurallarına isterseniz bu adresten bakabilirsiniz:

https://burhankoca.com/whatsAppkurallari

Hayırlı olması temennisiyle,
Burhan Koca.
13.02.2023