StajOkulu

StajOkuluu

Bilişim Öğrencilerine İş hayatına Hazırlık Fırsatı.

Sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren Burhan Koca, 2001 yılından bu yana, her yıl düzenli olarak StajOkulu düzenlemektedir.
StajOkulu, üniversitelerin bilişim bölümlerindeki öğrencilerin daha bilinçli bir eğitim dönemi geçirmelerini, okulda öğrendiklerinin iş hayatında ne anlama geldiğini daha erken ve yakından keşfedebilmelerini, alanlarındaki profesyonellerle tanışmalarını amaçlayan bir platformdur.
Staj Okulu’ndan bu güne kadar bine yakın öğrenci, ücretsiz olarak yararlanmış, yüzlerce bilişim uzmanı ve eğitimci gönüllü eğitimci ve proje lideri olarak yer almıştır. Program dâhilinde çeşitli proje grupları, çalışma grupları oluşturulmakta, firma ziyaretleri düzenlenmektedir.
Yaz döneminde açılan StajOkulu’nda gönüllü uzman eğitmenlerimiz, öğrencilerimize bilişim teknolojilerinin yanı sıra iş hayatına hazırlama, mülakat teknikleri, kişisel gelişim konularında geleceklerine yön verebilmelerine katkı sağlayacak eğitimler vermektedir.
Nitekim 10 yıl boyunca 150 den fazla gönüllü eğitmen ile 1000’den fazla öğrenciye bu hizmet sağlanmıştır. StajOkulu’nda 6 haftalık ücretsiz eğitimin sonunda düzenlenen sertifika töreninde öğrencilere katılım sertifikası verilmektedir.

Esas olan gönüllü katılım…

Bu güne kadar birçok kişi ve kurumun gelişimine katkı sağlamış olan bu faaliyet, ara vermeden ve gelişerek devam etmektedir. Gönüllü katılımları oldukça artmış olan faaliyetlerin giderleri için sosyal sorumluluk sahibi tüm kişi ve kurumların sponsorluk tekliflerine açık olan Empatik, kendi bütçesinden de önemli miktarlarda kaynaklar kullanmaktadır.

 

stajokulu---2